KONST / Litografier / Färglitografi 11741514
nr 1174 1514
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 162/185, motivet: 43x55 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
måndag 9 april 2018
kl 18:57:36
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes